Fakültemizin 4 Başarılı Öğrenci Topluluğu Ödüllendirildi
05 Ekim 2017 11:50

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren başarılı öğrenci toplulukları için 4 Ekim’de “Öğrenci Toplulukları Ödül Töreni” yapıldı. Törende 2016-2017 eğitim öğretim yılında başarılı çalışmalarda bulunan 49 öğrenci topluluğuna ödül verilirken, fakültemizden 4 öğrenci topluluğu bu ödülü almaya hak kazandı. Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu (ÇEKAT), Kariyer Yönlendirme Topluluğu (KARYÖN), Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğu (KAYAT) ve Tiyatro Akademi ödüle layık görüldü.

Törenin açılış konuşması Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Hacı Ahmet Pekel tarafından yapıldı. Pekel, üniversitemizi ulusal ve uluslararası platformlarda temsil eden bütün öğrenci topluluklarına teşekkür etti. 

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan ise konuşmasında Üniversitemiz bünyesinde çok farklı alanlarda faaliyet gösteren 201 öğrenci topluluğu olduğunu ve bu topluluklara üye olan öğrenci sayısının ise 11 bin 500 olduğunu söyledi. Uslan, konuşmasına şöyle devam etti:  “Bilim, sanat, kültür, araştırma, sosyal sorumluluk ve spor gibi alanlarda Üniversitemize değer katan topluluklarımızın sayısı ve topluluk üye sayısı memnuniyet vericidir. Bir  çok farklı alana hizmet eden üniversitemiz bünyesinde böylesine güzel bir tablo görmek bir taraftan özelde üniversite öğrencimizin iç dinamiklerini sağlamada kendi özgüvenini ve birlikteliğini yakalamışken, diğer taraftan öğrencilerimizin toplumla bütünleşmesi anlamında önce başkent Ankara'ya sonrasında da Türkiye'ye uzanan bir köprünün adeta yapı taşı görünümündedirler.''

Fakültemiz bünyesinde yer alan Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu (ÇEKAT), Kariyer Yönlendirme Topluluğu (KARYÖN), Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğu (KAYAT) ve Tiyatro Akademi Topluluğu'nu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu (ÇEKAT)

 

Kariyer Yönlendirme Topluluğu (KARYÖN)

 

Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğu (KAYAT)

 

Tiyatro Akademi Topluluğu